4 yıldır yargılanıyor! 18 yaşındaki eşini diri diri yakan adam hakkında 80 yıl hapis cezası

Meksika’da 2017 yılında yaşanan ve büyük yankı getiren olayın, 4 yıllık yargılama süreci sona erdi. Oaxaca eyaletine bağlı Tehuantepec bölgesinde 27 Şubat 2017 tarihinde Edgardo R.A. adlı şahıs, tartıştığı 18 yaşındaki eşi Jenny A.A.C.’yi evlerinin bahçesinde diri diri yakarak, ölmesine neden oldu.

AĞIR KADIN CİNAYETİ

Mahkeme, ağır kadın cinayeti olarak nitelendirilen davada, toplanan delillerin doğrulanması ve zanlının suçunun kesinleşmesi ile birlikte Edgardo R.A.’yı 80 yıl hapis ve 100 bin peso (5 bin dolar) para cezasına çarptırdı. Edgardo R.A., yaklaşık 178 bin peso da (9 bin dolar) tazminata mahkum edildi.

NELER YAŞANMIŞTI?

27 Şubat 2017 tarihinde Edgardo R.A., evlerinin bahçesinde tartıştığı eşi Jenny A.A.C.’yi üzerine benzin dökerek yakmıştı. Talihsiz kadının vücudunun yüzde 70’inde ciddi yanıklar oluşmuş, Veracruz’daki bir hastanenin yanık ünitesinde tedavi altına alınsa da 1 ay sonra hayatını kaybetmişti. Jenny A.A.C., yüzlerce bölge sakininin katıldığı bir cenaze töreninde beyaz çiçeklerle donatılmış bir arabayla son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir