Abdulkerim Bardakcı’nın dev talibi ortaya çıktı!

Galatasaray’ın stoperi Abdülkerim Bardakcı gösterdiği müthiş performans sonrası Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Yıldız futbolcunun menajeriyle İtalya Serie A’dan iki kulübün temas kurduğu belirlendi. Bu kulüplerden birisinin Atalanta olduğu öğrenilirken diğer takımın ismi henüz ortaya çıkmadı.

Uzun süredir Abdülkerim Bardakcı’yı izeyen Atalanta’nın yıldız futbolcu için sezon sonunda resmi teklif yapmaya hazırlandığı belirtildi.

TRANSFER SAVAŞI ÇIKARMIŞTI

Galatasaray sezon başında Fenerbahçe ve Beşiktaş ile müthiş bir transfer savaşına girerek Abdülkerim’i kadrosuna katan Sarı-Kırmızılılar, 28 yaşındaki futbolcuyla 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Yapılan anlaşmaya göre Abdülkerim bu sezon 17 milyon lira, 2023-2024 sezonunda 19 milyon 550 bin lira, 2024-2025 sezonunda 23 milyon 460 bin lira ve uzatma opsiyonunun kullanılması halinde 2025-2026 sezonunda 29 milyon 325 bin lira maaş alacak.

MİLLİ TAKIM’A ÇAĞRILACAK

Şu anda Galatasaray kulübüne ulaşmış herhangi bir tekliflin olmadığı öğrenildi.

Ancak sezonun bitmesinin ardından İtalyan kulüplerinin Abdülkerim Bardakcı için Sarı-Kırmızılılar’ın kapısını çalacağı belirtiliyor.

Yıldız futbolcunun gösterdiği müthiş performansın ardından Stefan Kuntz tarafından Milli Takım kadrosuna çağrılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

KAYNAK: TAKVİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir