Bakan Soylu: Onların sonu yok olmaktır ve yok edeceğiz

Soylu, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığında, komando, polis ve güvenlik korucularıyla bir araya geldiği iftar programında, kahraman güvenlik güçleriyle ramazan ayının son gününde beraber olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Bugün, Cudi Dağı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in cenaze törenine katıldığını hatırlatan Soylu, Akdeniz’in kabrinin üzerini silah arkadaşlarının süslediğini belirtti.

Bu topraklarda hür ve özgürce yaşamanın Türk milletinin ortaya koyduğu karakterden kaynaklandığını ifade eden Soylu, güvenlik güçlerinin Türk milletinin kahramanı olduğunu dile getirdi. Bakan Soylu, “Yüzyıl sonra bu ülke için şöyle söylenecek; 21’inci asrın başında dünyanın işgal etmek istediği, Batı’nın işgal etmek istediği Türkiye’yi bu ülkenin insanları, bu ülkenin jandarması, askeri, polisi, korucusu, bu ülkenin devlet başkanı, cumhur reisi bütün dünyaya meydan okuyarak ‘Topraklarımızı size vermeyiz.’ diyerek bir destan yazdı. Bu destanın yazıcıları sizlersiniz.” diye konuştu.

Bütün kötülüklere ve dünyayı sömürenlere karşı güvenlik güçlerinin tarih yapıcı olduğuna işaret eden Soylu, eski Türkiye döneminde, “Amerika ne der, Batı ne der” diye bakıldığını söyledi.

Bakan Soylu, Türkiye’nin büyük bir irade ve özgüvene sahip olduğunu vurgulayarak Eren Abluka ve Pençe-Kilit operasyonlarının başarıyla sürdüğünü hatırlattı. Güvenlik güçlerine, “PKK terör örgütünü tarihe gömen nesil olarak adlandırılacaksınız.” diye seslenen Bakan Soylu, şehit olanların, gazilerin görevlerinin tamamlanacağını bildirdi.

Bakan Soylu, “Bu defteri kapatmak durumundayız ve zorundayız. Bu defteri kapatacağız, etrafımızdaki coğrafyaya da biz huzur getireceğiz, işimiz çok. İlayı kelimetullah adına, zulüm yapanları engellemek adına, ‘Demokrasi getireceğim’ diye milletin namusuna göz dikenlere karşı işimiz çok.” ifadelerini kullandı.

– “Tuşimiya’yı Allah şahittir ki kevgire çevireceğiz”

Türk milletinin, güvenlik güçlerini “Aslanlarım” diye sevdiğini kaydeden Bakan Soylu, “Hiçbir terör örgütü dünyada devlet kurmuş değildir. Onların sonu yok olmaktır ve yok edeceğiz. Onları yok etme madalyası sizin boynunuza takılacaktır, buna inancım tamdır. Cudi’yi, evlatlarımızın şehit olduğu Tuşimiya’yı Allah şahittir ki kevgire çevireceğiz. Onlara karşı intikam hissimizin soğuyacağını düşünenler aldanmaktadırlar. Üç aylık hamileyken eşini kaybeden ve ‘Vatan sağ olsun.’ diyen o yüce Anadolu kadınına hesabını veremeyiz, bu kadar basit.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güvenlik güçlerinin bayramını kutladığını bildiren Soylu, Erdoğan’ın her adımda güvenlik güçlerinin yanında olduğunu bilmelerini istediğini dile getirdi. Bakan Soylu, “Bizim bir tarafımız şefkat ve merhamettir, bir yüzümüz cemaldir, bir yüzümüz celaldir. Onun için teröriste karşı celal yüzümüzü, milletimize karşı, vatandaşa karşı cemal yüzümüzü göstermekle sorumluyuz.” diye konuştu.

Türk güvenlik güçlerinin her birinin ayrı ayrı destan yazdığını aktaran Soylu, güvenlik güçlerinin milleti birbirinden ayırmak isteyenlere fırsat vermediğini söyledi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ise terörle mücadelenin son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini dile getirdi. Huzur ve güven ortamının sürdürülmesi için de gayret gösterdiklerini ifade eden Çetin, şanlı Türk bayrağının ebediyete kadar göklerde dalgalanacağını kaydetti. Terörle mücadele sırasında şehitler verildiğini hatırlatan Çetin, “Bizim de bu millet, vatan, devlet, bayrak için canımız, kanımız feda olsun, armağan olsun, yeter ki vatan sağ olsun.” dedi.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan da terörle mücadele operasyonlarının bölgede başarıyla devam ettiğini bildirdi.

İftar programına, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile çok sayıda jandarma, komando, polis ve güvenlik korucusu katıldı.

Bakan Soylu, daha sonra, Şırnak Şehit Aydoğan Aydın Devlet Hastanesine geçerek burada tedavi gören yaralı askerleri ziyaret etti.

Related Posts

Arnavutköy’de freni boşalan tır dehşet saçtı

Kaza, dün öğlen saatlerinde Arnavutköy Tayakadın Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran şoför arıza yapan tırı yolun kenarına çekerek tamir …

Ünlü mimar Nişan Yaubyan son yolculuğuna uğurlandı

İkiz Kuleler’in yapımında yer alan ve Mimar Sinan Büyük Ödülüne de layık görülen Mimar Nişan Yaubyan, 9 Ağustos’ta tedavi gördüğü Yedikule Surp …

Atletico Paranaense uzatmalarda yarı final biletini aldı

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından bu yıl 63’üncüsü düzenlenen ve kıtanın “Şampiyonlar Ligi” olma özelliği taşıyan …

Arabistan’a transfer olan Berat Özdemir, çalışanlara saat ikram etti

Trabzonspor’dan ayrılan Berat Özdemir, Suudi Arabistan’ın yolunu tutarken, kulüp çalışanlarına da çok manalı bir jest yaptı. Personele saat …

Erdoğan’dan Slovenyalı mevkidaşıyla ortak açıklama: Savunma sanayii vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “(Slovenya ile) Dostluk, müttefiklik ve stratejik iştirak temelinde gelişen dayanışmamızın önümüzdeki devirde …

Meksika’da çeteye yönelik operasyonda 4’ü polis, 13 kişi öldü

Meksika basınında yer alan habere nazaran, El Salto kentine bağlı San Lorenzo semtinde, organize kabahat örgütüne operasyon yapan polis, çete …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.