Beşiktaş’tan TFF’ye tepki: ‘VAR kayıtları açıklansın’

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı, Pendikspor maçındaki hakem yönetimine tepki gösterdi.

Beşiktaş Park’ta oynanan ve 1-1’lik eşitlikle sona eren müsabakanın ardından basın mensuplarına konuşan Baltacı, sonuç için taraftarlarından özür diledi.

Sahadaki oyunu kendi içlerinde halledeceklerine inandıklarını vurgulayan Baltacı, “Bu bizim için herhangi bir umutsuzluk nedeni, şampiyon olacağımıza olan inancımızı en küçük şekilde zedelemeyecek bir şey ama hepiniz gördünüz, ben bu akşam ne diyeyim? Duygularımı size, Beşiktaş camiasına nasıl anlatayım? Geçen seneden beri hep aynı şeyi anlatıyoruz. Kalbi, vicdanı olanlar bu akşamı bir düşünsünler. Futbolu yönetme iddiasında olduğunu söyleyenler, tribünlerde çirkin tezahürat olmasın, biz şeffafız, bir adiliz, herkese aynı mesafedeyiz, biz güveniliriz diyenler Allah aşkına bu akşam yaşanan faciayı görsünler” ifadelerini kullandı.

Engin Baltacı

“VAR KAYITLARI YARIN AÇIKLANSIN”

Engin Baltacı, VAR kayıtlarının hemen açıklanması gerektiğini söyledi.

Beşiktaş camiasına ön yargılı davranıldığını dile getiren Baltacı, “Yarın benim taraftarım federasyonun kapısına dayanmaya kalksa, ben onları durdurabilir miyim? Şimdi beni Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edecek büyük bir ihtimalle federasyon. Seyirciyi tahrik ediyorum, hakemleri, federasyonu itibarsızlaştırıyorum diye. Geçen sene federasyon bana; ‘mantık dışı, akıl dışı’ dediğinde hakaret etmiş olmuyor muydu? Biz yolumuzu biliyoruz. Biz sonunda hakemini de MHK’sini de federasyonunu da kurullarını da hep birlikte gol çizgisinden içeri geçirip şampiyon olacağız, hiç kuşkumuz yok ama bu ortamı bu kadar germenin anlamı var mı?” ifadelerini kullandı.

Baltacı, geçerli sayılmayan golün topun dışardan oyun alanına dönmesi gerekçesiyle iptal edildiğini belirterek, “Yarın VAR kayıtlarını açıklasınlar. Bu akşam VAR çizgisi çizebildiler mi iptal edilen gole? Korner atıldığı anda yan hakemin bayrağı havada. Hakem de çizgiyi gösteriyor. Dördüncü hakem de bizim kulübeye dönüp ‘dışarıdan geldi top’ diyor. Söyleyebiliyorlarsa aksini söylesinler. Şimdi haberi alıyoruz ki pozisyon faulmüş gibi bir rapor düzenlenmeye çalışılıyormuş. İnceleyeceğiz ama hakem kararı bu, kurar ihlali değil” değerlendirmesinde bulundu.

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

Adaleti aramak için Riva’ya gitmeyeceklerini, böyle bir yöntemlerinin bulunmadığını aktaran Baltacı, şunları kaydetti:

“Biz düşündüğümüzü insanların yüzüne söyledik. Biz baştan elimizde şu var, bu var diye efelenenlerden değiliz. Biz gördüğümüzü anında söylüyoruz o yüzden de kötü oluyoruz. Yanlışsınız diyoruz, yanlışlarını düzeteceklerine bizi düzeltmeye çalışıyorlar. Yarın çıksın bu pozisyonun gol olmadığını biri kanıtlasın, hepinizin önünde özür dileyeceğim. 20 tane çekim gördüm, hiçbirinde top çizgiyi geçmiyor. Niye VAR çizgisini çekemediler? Penaltı pozisyonunda rakibin ayağını takacağı belli. Bu penaltıyı her takıma çalabilir misiniz? Düşman olduğunuz takıma çalarsınız.”

Engin Baltacı, Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’nün açıklamalarına ilişkin ise “Beşiktaş’a ayar vermeye kalkmışlar, ayıp eder diye. Haddi değil. Teknik adamın, bir yönetime, bir kulübe ayar vermeye kalkışması haddi değildir. Herkes haddini bilecek” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx