Deneyimli Analist: Bu Altcoin İçin Ufukta Pump-Dump Var! 

Lider altcoin Ethereum (ETH) için büyük gün yaklaşıyor. Ekip, Ethereum Merge’ü bu ayın 14’ünde gerçekleştirmeyi planlıyor. Popüler bir kripto analisti ise Ethereum için ufuktaki ‘Pump & Dump’ hakkında ipucu veriyor.

Lider altcoin için ufukta bir ‘pump and dump’ var

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum (ETH) Merge yükseltmesi yaklaşıyor. Uzmanlar, Proof-of-Stake (PoS) geçişinden sonra Blockchain’i iyileştireceğini düşünüyor. Bu yüzden analistler, kripto paranın değerinde potansiyel olarak bir ralliyi tetiklemesini muhtemel görüyorlar. Merge için yükseliş duyguları yüksek. Bununla birlikte, kripto piyasasının bir bölümünün, özellikle ekosisteme yeni Ethereum tokenlerinin potansiyel girişi ile ilgili bazı endişelere sahip.

Bu satırda, Tradersweekly kullanıcı adı altında yayın yapan popüler bir kripto analisti görüşlerini paylaşıyor. Analiste göre, Merge’ün doğrudan etkilerinden biri, özellikle eski Proof-of-Work (PoW) protokolünden tokenlerin dağıtımı ile Ethereum’da bir ‘pump and dump’ senaryosunu tetiklemek olacak. Analist, Merge ile birlikte piyasaya çıkacak yeni oluşturulan tokenlerden bir boşaltım oluşacağını söylüyor. Tradersweekly ayrıca, Ethereum fiyatının yükseleceğini kabul ediyor. Ancak bu senaryonun geçici olduğunu ifade ediyor. Bu bağlamda analist şunları kaydediyor:

Bu airdrop tokenlar nedeniyle, muhtemelen Ethereum’un fiyatında (özellikle Merge’den önce) ilk başta bir artış olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte, potansiyel bir sıçramanın geçici olacağını düşünüyoruz. Ayrıca, yeni oluşturulan tokenlerin, Merge’den sonra, Ethereum ile birlikte piyasaya boşaltılmasını bekliyoruz.

Ethereum’un 900 dolara düzeltmesi muhtemel

Aynı zamanda analist, ‘pump and dump’ durumunun Ethereum’da çok düşük likiditeye işaret eden teknik göstergeler tarafından desteklendiğini kaydediyor. Bu durumda analit, yaklaşık 1.000 dolar ve 900 dolar arasına bir düşüş öngörüyor.

Ethereum grafiği / Kaynak: TradingView

Başka bir yerde, Mihai_Iacob takma adlı başka bir kripto analisti, varlığın son iki ayda Bitcoin’den (BTC) daha iyi göründüğünü kaydediyor. Bu nedenle, Ethereum’da yükselişe geçtiğini söylüyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Teknik olarak konuşursak, 1.300-1400 dolar bölgesi şu anda son derece güçlü bir destek. Ayrıca, BTC’den gelen satış baskısı, büyük olasılıkla ETH’nin 2.500 dolara yükselmesine yol açacak.

Yükseltme ile ilgili boğa hissi, esas olarak Ethereum’un olaydan sonra daha az enflasyonist olacağına dayanıyor. Bu kapsamda, bir değer deposu olarak statüsünü geliştireceği gerçeğinden kaynaklanıyor.

Merge’e temkinli yaklaşım

Özellikle, birkaç piyasa uzmanı, yükseltmenin genel etkisi konusunda temkinli kaldı. Kripto kredi platformu Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, Merge yükseltmesinin Ethereum’da bir ralliye ilham vereceğinin garantisi olmadığını öne sürdü.

Trenchev’e göre, Merge’ün ilk başarısı, lider altcoin’in gelecekte nasıl performans göstereceğini belirleyecek. Bu arada, ayı piyasasına rağmen, Ethereum son 24 saatte %5’in üzerinde bir büyüme kaydetti. Lider altcoin, basın zamanında 1.720 dolardan işlem görüyordu.

Related Posts

SUV meraklılarına TOGG müjdesi! İşte herkesi sıfır araç sahibi yapacak fiyat listesi! Tarihi kaçıran dizlerine vurur

Gemlik fabrikasında hazırlıkları tamamlanan Türkiye’nin yerli arabası TOGG için herkesi sevindiren haber yayınlandı. İHA’nın özel haberine …

Bankaların 8 aylık net kârı 252 milyar lira

Bankacılık sektörünün ağustos ayında net kârı 44,35 milyar TL olarak gerçekleşti. Bir önceki ay kâr 38,72 milyar TL olmuştu. Bankacılık …

ECB Lideri Christine Lagarde’den enflasyon açıklaması

Lagarde, Avrupa Parlamentosu (AP) Ekonomik ve Mali İşler Komitesi’nin “Parasal Diyalog” oturumunda konuştu. “Enflasyon hala çok yüksek” diyen …

Borsa günü yükselişle kapattı

Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günü yüzde 0,59’luk yükselişle tamamladı. Endeks 20,08 puan artışla 3.446,96 puan oldu. Toplam işlem hacmi 72,9 …

İstanbul’da çalışmak isteyenler konaklama talep ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin (BİO) İstanbul’un istihdamında tesirli 12 daldan 39 firma ile yaptığı …

3 Büyük Tahminci, Ralli Yapabilecek Altcoin’leri Paylaştı!

Bitcoin son bir haftada yükselerek 22,500 doları görmeyi başardı. Lider kripto para birimi şu anda bu seviyenin üzerindeki 22,581 dolardan el …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.