Efsanevi Borsacı Altcoin Tahminleri Yaptı: Bu 2’sinden Alın!

CNBC’den Jim Cramer, “İçinde Yapılan Tüm Servetler” nedeniyle kendi kripto parasına sahip olduğunu söylüyor. Efsanevi borsacı, bir altcoin projesini tavsiye ediyor.

Jim Cramer, lider altcoin projesinde sevdiği bazı özellikler olduğunu söylüyor

Kripto endüstrisi yıllardır büyüyor. Hatta daha önce onlara karşı olan finansal kurumların ve hükümetlerin şimdi içine girdiği bir noktaya ulaşıyor. Ayrıca piyasa, daha fazla kullanıcı çekmeye devam ediyor ve içine para akıyor. Jim Cramer, bir NFT satın alması gerektiğinde kendini lider altcoin Ethereum ile uğraşırken buldu. Cramer, şunları söylüyor:

Dolar almama izin vermediler. Bu yüzden Ethereum satın almak zorunda kaldım. Bu yüzden araştırdım. Ethereum’un sevdiğim bazı özellikleri var.

Jim Cramer, CNBC ile çalışan bir yazar ve televizyoncu. CNBC’de Jim, ‘Mad Money’ adlı bir bölüme ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Squawk on the Street’te sunucu. Medyaya girmeden önce Jim, Cramer Berkowitz’de bir riskten korunma fonu yöneticisiydi. Firmanın kurucularından biri ve aynı zamanda kıdemli bir ortaktı.

“İnsanlar yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmalı!”

Jim Cramer, Bitcoin ve Ethereum gibi kriptoların spekülatif varlıklar olarak harika olduğunu söylüyor. Efsanevi borsacı, bu nedenle insanların bunu hatırlaması gerektiğini belirtiyor. Buna ilişkin olarak Cramer, şu ifadeleri kullanıyor:

Sana kripto sahibi olmamanı söyleyemem. Çünkü ben Ethereum’a sahibim.

Kriptoların potansiyeli var ve insanlar onlardan astronomik kazançlar elde etti. Örneğin Kriptokoin.com takipçilerinin bildiği üzere, on yıl önce Bitcoin peni değerindeydi. Bugün, parça başına yaklaşık 30 bin dolar değerinde. Kriptolar, BTC’ye erken yatırım yapan Tyler ve Cameron Winklevoss gibi milyarderler yaptı.

Ancak Jim Cramer bir uyarıda bulunuyor. Cramer, “kriptolar büyük ölçüde spekülatif varlıklar ve insanlar yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmalı” diyor. Yine de Jim onlara bir kumar olarak bakmıyor. Bu nedenle Jim, kriptoları, basitçe kişinin portföyünün bir parçası olan yatırımlar olarak tarif ediyor.

Cramer’ın kripto portföyü için altcoin önerisi

Jim Cramer’ın kripto yatırımcılarıyla paylaşmak için birkaç tavsiyesi var. İlk olarak, bir kripto portföyü kişinin yatırımlarının çoğunu almamalı. Efsanevi borsacı, “Kriptoda %5 ve altında %5 olması iyidir,” diyor. Ayrıca en iyi iki kripto paraya, yani Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmayı tavsiye ediyor. Piyasadaki en büyük iki kripto para ve geniş bir takipçi kitlesine sahip olduğunu hatırlatıyor. Cramer, bunun da onları nispeten daha güvenli hale getirdiğini belirtiyor.

Cramer kripto satın almayı savunurken, onları almak için borç para alınmasını tavsiye etmiyor. Bu nedenle Jim, “Eviniz için ödünç alın, arabanız için ödünç alın, ama kripto için ödünç almayın,” diyor. Kripto para birimlerinin farklı olduğunu ve güvenli uzun vadeli yatırımlar olmadığını söylüyor. Bunun için de şu ifadeleri kullanıyor:

Procter & Gamble sınıfına koymayın. Ancak, Coca-Cola değil, Apple değil.

Ayrıca Cramer, kripto yatırımlarının hisse senetleri gibi diğer uzun vadeli yatırım türleri ile aynı sepete konmaması gerektiğini düşünüyor. Efsanevi borsacı, “onun içinde yapılan tüm servetler” nedeniyle, kimseyi yatırım yapmaktan asla vazgeçirmeyeceğini söylüyor.

Related Posts

CoinLoan Nedir? CLT Ne İşe Yarar?

CoinLoan, Avrupa genelinde ön planda olmayı başaran, kuvvetli proje temelleri ve desteği ile kripto yatırımcı topluluklarında sıkça gündemde yer …

Çiçek balında hasat başladı, fiyatlar aşikâr oldu

‘Coğrafi İşaret Patentli Çiçek Balı’nda hasat devri başladı. Dönemin verimli geçtiğini, rekoltenin 800-900 tona çıkmasını beklediklerini söyleyen …

2 Büyük Kripto Para Cüzdanı da Hacklendi! Neler Oluyor?

Kripto para piyasası, çoğunlukla Solana ve Ethereum kullanıcılarını etkileyen endişe verici bir saldırıyla karşı karşıya kaldı. Saldırı …

CHP’den Merkez Bankası raporu: 55 milyar dolar ‘arka kapı’dan satıldı

CHP TBMM Grubu’nun iktisat raporunda uzmanların, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) 2022 yılında ‘arka kapı’ formülüyle 50 milyar …

İstanbul Havalimanı Avrupa’nın zirvesinde

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı (EUROCONTROL)’nın 22-28 Temmuz’u kapsayan tarihlere ilişkin uçuş verilerini yayınladı. Buna göre …

Bakan Karaismailoğlu: Bakanlık olarak 103 kilometre metro hattı yapıyoruz

AK Parti İl Başkanlığı ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında Fatih Sultan Mehmet Tabiat Varlıkları Mesire Alanı’nda kahvaltı programı düzenlendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.