Günlüğü 21 Euro’ya ucuz tatil yarışı

Rusya’nın AB yaptırımlarına karşı doğalgaz vanalarını kapatması üzerine Avrupa’da başta emekliler olmak üzere her kesimde kış aylarında soğukta kalmamak için tedbirler alınmaya başladı.

Önlemler ortasında kışı Akdeniz’in sıcak bir prensiplerinde geçirmek de var. Bunun üzerine Akdeniz destinasyonları Almanya ve öbür AB ülkeleri insanlarını ülkelerine çekmek için çalışmalara başladı. Cins operatörleri bu gayeyle; Türkiye, Mısır, Tunus ve Fas için özel paketler hazırladı. İki ay üzere uzun vadeli konaklamalar için 5 yıldızlı otelde her şey dahil günlüğü 21 Euro’luk paketler satışa sunuldu.

TÜRKİYE’DEN UCUZ ÜLKELERDE VAR 

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, Alman emeklilerin kış periyodunu Yunanistan’da geçirmesi için devreye girdi. Bu kapsamda evvel Almanya büyükelçisi ile Atina’da bir ortaya gelen bakan sonra Almanya’ya gidip havayolu şirketleri ve cins operatörleriyle görüştü. Oradan da Kuzey ve Orta Avrupa ülkelerine de bir dizi ziyaret yaptı.

Bu alanda başlayan yarış fiyatlara da yansıdı. Türkiye’de yalnız Antalya’da bu kapsamda hizmet verecek 152 otel varken bu sayı İspanya Mayorka’da 42.

Fiyatlara gelince, Türkiye’de 22 günü 599, günlük 27 Euro olan fiyatlar Mısır Hurghada’da 60 gün 1.069, günlük 18, Fas’ta 60 gün 1.539, günlük 27, Tunus’ta 60 gün 1.769, günlük 29 Euro.

Alman tıp operatörü FTI, Tunus ve Fas destinasyonlar yöneticisi Halina Strzyzewska, “FTI, Fas’ta Agadir ve Tunus’ta Monastir ve Djerba otelleri alımlı fiyatlarla teklif yapıyor” dedi.

Alman cins operatörlerinden FTI ve Der Touristik Türkiye, Mısır, Tunus ve Fas ülkelere ait programlarını genişletirken bilhassa Almanya pazarı için harekete geçen İspanya ise fiyatların bu seviyede olması üzerine bundan vazgeçti. Fakat İspanya’daki otelciler FTI’nin kendilerini yeteri kadar yer vermemesine sitem ediyor.

KAÇ KİŞİ GELİR? 

Günlüğü 21 Euro’luk uzun vadeli konaklama için kaç kişinin geleceği tartışılıyor. Kış aylarında uzun periyotlu tatil için gelecek kişi sayısının 2 milyona kadar çıkabileceği söyleniyor.

Kasım- Şubat aylarını kapsayan kış devrinde Türkiye’ye 2020 yılında 400 bini Almanya’dan olmak üzere Avrupa ve OECD ülkelerinden gelen toplam kişi 1.1 milyon. Bu sayı ikiye katlandığında Almanya için 800 bin, Avrupa ve OECD toplamı için 2 milyonu geçiyor. 

KAYNAK: DÜNYA

Related Posts

Borsa günü yükselişle kapattı

Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günü yüzde 0,59’luk yükselişle tamamladı. Endeks 20,08 puan artışla 3.446,96 puan oldu. Toplam işlem hacmi 72,9 …

İstanbul’da çalışmak isteyenler konaklama talep ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin (BİO) İstanbul’un istihdamında tesirli 12 daldan 39 firma ile yaptığı …

3 Büyük Tahminci, Ralli Yapabilecek Altcoin’leri Paylaştı!

Bitcoin son bir haftada yükselerek 22,500 doları görmeyi başardı. Lider kripto para birimi şu anda bu seviyenin üzerindeki 22,581 dolardan el …

İş Bankası’ndan Almanya’daki birimiyle ilgili sermaye hamlesi

İş Bankası tamamı kendisine ait olan Almanya’da kuruluşu İşbank AG’nin sermayesinin 150 milyon euro artırılması işlemine tamamen katılacak …

Yunanistan’ın hedef aldığı gemi Mavi Marmara çıktı

Geminin, 2010 tarihinde İsrail tarafından saldırıya uğrayan Mavi Marmara olduğu ortaya çıktı. Yunanistan sahil güvenlik birimlerinin …

Bakan Nebati’den Borsa İstanbul açıklaması: 17 yılın en güçlü rallisi

Twitter’dan Borsa İstanbul ve sermaye piyasaları hakkında dikkat çeken açıklamalar yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati şu tabirleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.