Huawei MatePad Pro 2’nin çıkış tarihi sızdırıldı Yakın zamanda tanıtılması beklenen Huawei MatePad Pro 2, çıkış tarihiyle birlikte sızdırıldı. İşte Harmony…

Çinli kaynaklar tarafından sağlanan bilgilere göre Huawei, yeni amiral gemisi tableti MatePad Pro 2 modelini 2 Haziran‘da tanıtacak. Bu, muhtemelen Huawei P50 serisinden sonra gerçekleşecek bir lansman ile gelecek.

Teknik özellik açısından Huawei MatePad Pro 2; Kirin 9000 işlemciden güç alacak. 5 nm’lik işlem sürecine dayanan bu yonga seti, performans konusunda da üst düzey deneyim sunmakta. İşlemciye ek olarak bu tabletin iki farklı modeli bulunacak. Bunlardan biri 12.6 inç çözünürlükte Samsung OLED ekran ile gelirken, diğeri ise Huaxing ekranla gelecek. Huaxingi’nin Çin’de bulunan  bir ekran markası olduğunu da yeri gelmişken belirtmekte fayda var.

MatePad Pro 2 Harmony OS işletim sistemiyle gelecek

Öte yandan Huawei’nin yeni MatePad tableti,  Harmony OS işletim sistemiyle gelecek. Ancak bu arayüzün adı Pad OS olacak ve mobilden farklı özelliklerle desteklenecek. Örneğin Mac benzeri bir çift Dock bar sistemi yer alacak. Bu, tabletin PC ve mobil arasındaki bağlantısını da daha güçlü hale getirecek.

Harmony OS işletim sistemi yakında tamamen Android‘in yerini alacak. Huawei’nin desteklenen tüm modelleri, birkaç ay sonra farklı bir işletim sistemine geçecek. Ancak şirketin Google uygulamalarına karşı nasıl bir çözüm bulacağı şu an için bilinmiyor. Her ne kadar HMS servislerinin çözüm olacağı söylense de, kullanıcıların Google uygulamalarını kullanmak için tam olarak ne yapacağı hakkında kesin bilgi yok. Lakin zamanla tüm detaylar netleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir