İYİ Parti kurucularından Vedat Yenerer: Parayı bastıran aday oluyor

TVNET’te Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün sunumuyla canlı yayınlanan Sert Sorular programının bu haftaki konuğu İYİ Parti kurucularından Gazeteci-Yazar Vedat Yenerer oldu.

Yenerer, geçtiğimiz günlerde Ulusal Kanal’da yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim gecesi istifa edebileceğini söylemişti.

İYİ Parti kurucularından Vedat Yenerer: Parayı bastıran aday oluyor

Karagöz’ün konuya ilişkin,

“Akşener seçim gecesi niye istifa etsin?”

şeklindeki sorusuna yanıt veren Yenerer, partiye FETÖ iltisaklı isimlerin doldurulduğunu ve bu isimlerin parayı basarak temayül yoklamalarında birinci olduğunu anlatarak yanıt verdi.
Ali Türkşen ve kendisine verilen ‘sıralama’ sözlerinin tutulmaması üzerinden örnek veren Yenerer,

“Akşener ile reklam filmi çektik. Ekran önündekilerden hiçbiri seçilecek yere konulmadı. Ali Türkşen için İstanbul 1. Bölge 3. Sıra anlaşıldı. Sabah kalktığında Gölcük Kocaeli’den aday yapılmıştı. Onun yerine siyasal İslamcı Yavuz Ağıralioğlu geldi. Lütfü Türkkan’ın arkasında kaldı. Bende de 3. sıra dedik, 9. sırada buldum kendimi, seçilemedik.”

diye konuştu.
Akşener’in Afyonkarahisar’da düzenlenen çalıştay sonrasında çıkan kavgalar nedeniyle ‘sözde’ istifa ettiğini vurgulayan Yenerer,

“Akşener’in geri geleceğini biliyorduk. Bugün deaynı şey yapılıyor, aynı şekilde birileri tarafından listeler değiştiriliyor. Bir bakıyoruz ki kazı kazan gibi kazıdıkça PKK’lılar FETÖ’ye yakın isimler çıkıyor. Herkes arkadaşlarını getirmiş, parayı basan temayülde birinci oldu.”

itirafında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir