Komandolar, Suriye’ye uğurlandı

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör gayelerine yönelik verdiği operasyon sinyalinin akabinde hareketlilik yaşanıyor.

Ordu’nun Fatsa ilçesindeki komandolar için Suriye’ye uğurlama merasimi düzenlendi.

Askerler Suriye’ye gönderildi

“Suriye Misyon Gücü”nde yer alacak Ordu Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı Perşembe Jandarma Komando Taburu için düzenlenen merasime, askerlerin aileleri de katıldı.

“Barışı desteklemeye devam ediyoruz”

Fatsa ilçesindeki komando taburunda düzenlenen merasimde bir konuşma yapan Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Numan Öksüz, Suriye’de askeriyle, jandarmasıyla, polisiyle ve tüm güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

Türk bayrağını semalarda ebediyen dalgalandırmak için her vakit olduğu üzere yılmadan çalışacaklarına vurgu yapan Öksüz, bu kutsal çabayı kazanacaklarını tabir etti.

“Silah arkadaşlarımıza dualarınızı esirgemeyin”

Türk askerinin ülkenin bekası ve mazlum insanların yaşaması için gece gündüz, kar kış demeden büyük bir özveri ile yurt içinde ve yurt dışında azim ve kararlılıkla çalıştığını belirten Öksüz, şöyle dedi:

“Bu başarıda askerlerimizin ailelerinin başarısı da epeyce büyüktür. Bundan evvel olduğu üzere bundan sonra da silah arkadaşlarımıza dualarınızı esirgemeyin. Onlar sizlerin dualarıyla her türlü zorluğu aşacaklardır.”

“Aileleriniz bize emanettir”

Suriye’ye uğurladıkları komandoların alınlarının akıyla döneceğine inançlarının tam olduğunu tabir eden Öksüz, “Tüm kahraman askerlerimize Suriye’de muvaffakiyetler diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Güle güle gidin, güle güle gelin.

Çıktığınız yolda geride bıraktığınız aileleriniz bize emanettir. Misyonunuz mübarek, vazifeniz ve bahtınız açık olsun, Allah’a emanet olun.” diye konuştu.

Duygusal anlar yaşandı

AA’nın haberine nazaran, konuşmanın akabinde Mehmetçik’in “Komando Marşı” okuduğu merasimde komandolar, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla uğurlamaya gelen eş ve çocuklarıyla vedalaştı.

Duygusal anların yaşandığı merasimin akabinde 120 komando, dualarla yeni vazife yerlerine gitmek üzere otobüslerle yola çıktı.

Törene, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ile askerlerin aileleri katıldı.

Related Posts

BBC araştırması: Yenilenebilir enerji üretimi için yaşlı ormanlar kesiliyor

Drax, İngiltere’nin en büyük elektrik santralini işletiyor ve ülkenin yenilenebilir enerjisinin yüzde 12’sini üretiyor. Yenilenebilir enerji …

Mersin’deki polisevi saldırısında teröristlerin kullandığı paramotor parçaları ele geçirildi

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Çöplü köyünde yapılan arama tarama çalışmasında örgüt mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen Paramotor/Trike …

İnşaatın çatısında çalışırken alt kata düşen emekçi yaralandı

Olay, İMES Organize Sanayi Bölgesi 3. Bulvarda bulunan inşaat halindeki bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, inşaatın çatısında …

Bakan Kasapoğlu: Türkiye’nin her spor dalında iddiası var

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nın yapıldığı alanda …

Mansur Yavaş cephesinden adaylık tezine cevap

İYİ Partili bir kümenin Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a Cumhurbaşkanı adaylığı teklifi götürdüğü ve Yavaş’ın da “6’lı masa …

Burkina Faso’da askeri hareketlilik yaşanıyor

Ulusal basındaki haberlere nazaran, Vagadugu’da sabah saatlerinde silah sesleri duyuldu.Silah seslerinin akabinde, bir küme asker Vagadugu’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.