MİNİK KALPLERDEN AFET BÖLGESİNDEKİ AKRANLARI İÇİN BAYRAM HEDİYESİ

İZMİR’in Gaziemir ilçesindeki bir ilkokul ve anaokulun öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi kapsamında eşleştirildikleri depremin vurduğu Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Üçgüllük İlkokulu’ndaki öğrencileri için kıyafet, ayakkabı ve şekerden oluşan bayram hediyeleri gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, 11 ili vurdu. Depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi’ni hayata geçirdi. Depremden olumsuz etkilenen çocuklara destek olmanın hedeflendiği proje kapsamında İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Adnan Menderes İlkokulu ve Anaokulu harekete geçti. Deprem bölgesindeki çocukların yüzlerini güldürmek için kollar sıvanıp, depremin vurduğu Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Üçgüllük İlkokulu’yla eşleşildi. Ardından da Adnan Menderes İlkokulu ve Anakokulu’nda yoğun bir mesai başladı. İzmir’deki okulda eğitim, öğrenim gören öğrenciler, bölgedeki yaşıtları için temin ettikleri kıyafet, ayakkabı ve şekerleri paketledi. Minik ellerin hazırladığı bayram hediyeleri, kargolanarak bölgeye gönderildi.

‘AMAÇ AFET BÖLGESİNDEKİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK’

Gaziemir Adnan Menderes İlkokulu ve Anaokulu Müdürü Çiğdem Özben, “Milli Eğitim Bakanlığının ÇEDES projesi kapsamında, eşleştirildiğimiz Hatay’daki kardeş okulumuz için bayram kıyafetleri ve şekerleri yolladık. Amaç afet bölgesindeki çocukların yüzünü güldürmek. Yardımlaşma duygusunun öne çıkması. Birlik ve beraberlik duygusunu her iki okuldaki çocuklar için pekiştirmek” dedi.

Afet bölgesindeki öğrenciler için hediyeleri paketleyen anaokulu miniklerden Nihan Kutlu (5) “Şeker ve elbiseleri paketledik. Deprem bölgesine gidecek. Sevinecekler, mutlu olacaklar” dedi. Öğrencilerden Ekin Çetinkaya (5) “Hediyelerimiz, deprem bölgesine gidecek. Oradaki akranlarımız gönderdiğimiz hediyelerle biraz olsun mutlu olacaklardır. Bayramları kutlu olsun”, Atlas Alkan (5) ise “Onları çok seviyorum ve bayramlarını kutluyorum. Gönderdiğimiz şekerleri afiyetle yemelerini istiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir