Netflix’ten dikkat çeken ‘Fatma’ ilanı! Netflix, yeni orijinal dizisi Fatma için gazetelerde reklam yayımladı. İlanda, ‘temizlik’ işi üzerinden…

Gündelikçilik yapan bir kadının seri katile dönüşme serüvenini anlatan Fatma, gazetelerin reklam alanlarında yer aldı. Netflix, dizinin baş karakteri Fatma Yılmaz’ın işi olan temizlik temalı bir ilan verdi. İronik bir dille yazılan reklam metninde, en iyi cam temizleme yöntemlerinden birinin gazete kağıdı olduğu aktarıldı.

Netflix Türkiye’nin gazetelere verdiği Fatma ilanı

Okuyuculara “Bu sayfayı size ayırdık” diyen Netflix, zamanı geldiğinde sayfanın temizlik için kullanılabileceğini belirtirken şu ifadelere yer verdi:

“Bazılarımız dünyaya temizlik yapmak için geliyoruz. Hayatımızı temizliyoruz, tozları temizliyoruz, kirleri temizliyoruz, insanları temizliyoruz. En iyi cam temizleme yöntemlerinden biri de gazete kağıdıdır. Bu yüzden bu sayfayı size ayırdık; zamanı geldiğinde temizlikte kullanmanız için.”

Metnin alt kısmına üç aşamadan oluşan kısa bir rehber yerleştirildi. Öncelikle gazete kağıdının işaretlenen yerden itibaren kesilmesi, ardından buruşturulması gerektiği anlatıldı. Akabinde kağıdın camsil ile yüzey temizlemekte kullanılabileceği vurgulandı. Sayfanın geri kalanına ise büyük harflerle yazılan Fatma isminin altına yerleştirilen Netflix logosu konumlandırıldı.

Fatma dizisinin konusu

İlk sezonu 27 Nisan’da yayınlanan Fatma 6 bölümden oluşuyor. İstanbul’da çekilen dizinin bölüm uzunluğu 40 ila 45 dakika arasında. Özgür Önürme’nin kaleminden çıkan mini dizinin yapımcılığını Başak Abacıgil Sözeri üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Özer Feyzioğlu oturuyor.

Dizi, gündelik temizlik işleri yapan bir kadının hapishaneden firar eden eşi Zafer’i ararken zorunlu olarak cinayet işlemesiyle gelişen olayları izleyiciye psikolojik dram tadında aktarıyor. İz sürmeye devam ettikçe farkında olmadan kocasının karanlık bağlantılarının radarına giren Fatma, artık kendisini bir seri katil olarak görmeye başlar. Hayatta kalmak için öldürmeye devam etmek zorunda olduğunu fark eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir