RTÜK’ten yayın ilkelerini ihlal eden bazı TV kanallarına ceza geldi


RTÜK, aile değerlerini zedeleyici yayın yapan Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını’na ceza vermişti. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK), yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Halk TV ve Tele1 kanallarına da idari para cezası geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, bazı televizyon kanallarına cezai yaptırım uyguladı. Haftalık olağan toplantısında izleme dosyalarını ele alan RTÜK, FOX TV’de Ana Haber Bülteni sunucusunun “yayında basın mensubu kimliğini bir kenara bırakıp adeta bir muhalefet siyasi parti temsilcisi gibi tavır takınarak” yayıncılık ilkelerini ihlal etmesi, RTÜK tarafından kanala idari para cezası uygulanmasına sebep oldu.

RTÜKten bazı TV kanallarına cezai işlem uygulandı

YAYINCILIK İLKELERİNİ İHLAL ETTİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Flash Haber, hakkında yakalama kararı bulunan bir konuğun, “Hükümetin deprem bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiği ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak enkaz kaldırma çalışmalarına başladığı” şeklindeki asılsız iddialarla yayıncılık ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle idari para cezası verildi. Halk TV ile Tele1’e ise resmi açıklamalara rağmen gerçek dışı iddialarla yayın yaptıkları gerekçesiyle idari para cezası yaptırımı uygulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Aslı Enver’den trafik pozu! Belirginleşen karnı dikkatlerden kaçmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir