Sevda Erginci: Aşk geçici bir duygu

ROL aldığı dizilerle ünü Türkiye sınırlarını aşan Sevda Erginci, İspanya’da yayın yapan TeleNovela dergisine özel röportaj verdi. İspanya’da büyük bir hayran kitlesi olan ünlü oyuncu, “İlk yurtdışı tatilimde İspanya’ya gitmiştim, zaten çok sevdiğim ve insanlarının çok sıcak olduğunu düşündüğüm bir yer. İspanya’dan bana yazan insanlar var ve hepsinin tepkisi çok tatlı” diye konuştu.

BEN ŞANSIMI KENDİM YARATTIM

Mesleğe 15 yaşında tiyatro eğitimi alarak başladığını belirten Erginci; “Oyuncu olmak zor muydu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Başlangıçta meslek olarak düşünmediğim ve ciddiye almadığım için zorlanmadım ve kendimi de zorlamadım. Sadece çok eğlendiğim, kendimi ifade edebildiğim bir alandı benim için.” Birçok başarılı yapımda rol alan oyuncuya “Oldukça gençsiniz ama birçok başarılı yapımda rol aldınız. Kendinizi şanslı hissediyor musunuz?” diye soruldu. Erginci bu soruya “Ben şansımı kendim yarattım. Hiçbir projede şanslı olduğum için oynamadım. Uzun ve zorlu bir süreçti” diye yanıt verdi.

Çok büyük hayalleri olmadığını dile getiren Sevda Erginci, “Hiçbir zaman kendime hedef koymadım, hedeflerin getirdiği stresten hoşlanmıyorum açıkçası” dedi.

ROMANTİK DEĞİLİM

Aşk hayatı hakkında da konuşan Sevda Erginci romantik olmadığını itiraf etti: “Hiç romantik değilim. Aşkın geçici bir duygu olduğunu ve iyi yol arkadaşı olabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Kıskançlığa, kısıtlamaya hiç tahammül edemem. Kendi özgür ve yalnız alanıma çok düşkünüm. Bunlara saygıyla yaklaşabilen insanlarla bir arada olabilirim ancak.” Doğal halini beğendiğini söyleyen oyuncu, estetiğe karşı olmadığını da vurguladı: “Kendimi olduğum halimle beğeniyorum. O yüzden bir şey yaptırmayı hiç düşünmedim. ama estetiğe karşı değilim.”

Amatör olarak seramik ve heykelle ilgileniyorum

Sevda Erginci set dışında neler yapmaktan hoşlandığını anlattı: “Amatör olarak seramik veheykelle ilgilenmeyi seviyorum. Köpeğim ve kedilerim var. Köpeğimin adı Bitter, kedilerimin Leyla ve Kaju. Genelde onlarla vakit geçiriyorum. Bir de evde yalnız olmayı çok seviyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir