Trump grubu seçim makinalarına müdahele etmiş

CNN ve Washington Post’un ulaştığı güvenlik kameraları görüntüsünde, Cumhuriyetçi ilçe seçim yetkilisi Cathy Latham’ın, Trump’ın avukatı Sidney Powell için çalışan Scott Hall ve Paul Maggio isimli iki kişiyi Coffee bölge seçim ofisine soktuğu görüldü.

CNN, SullivanStricker isimli bilgi bilimi şirketi çalışanı olan Hall ile Maggio’nun, Powell’in talebi üzerine seçim ofisine gittiğini yazdı.

Maggio’nun, görüntünün çekildiği 7 Ocak 2021’de Powell’a, “seçimde kullanılan oy makinalarından toplayabildiklerini toplamak” için seçim ofisine gittiklerini ve seçim idare sistemi sunucusunun fotoğrafları da dahil data toplamayla ilgili “her şeyin yolunda olduğunu” yazdığı kaydedildi.

Videonun çekildiği tıpkı gün Coffee Bölge seçim ofisinde oy makinaları ihlali yaşandığının tespit edildiği ve Fulton Bölge Savcılığınca soruşturma açıldığı tabir edildi.

Olayın güvenlik kamerası imgeleri ortaya çıktı

Hall ve Maggio’yu seçim ofisine alan misyonlu Latham’ın hakkında da, Fulton Bölge Savcılığınca yürütülen 2020 Başkanlık seçimlerinin sonucunu değiştirme teşebbüsü soruşturmasının hala devam ettiği kaydedildi.

Latham’ın daha evvel, ilgili soruşturma çerçevesinde verdiği sözde 7 Ocak’ta tam gün okulda olduğu ve seçim ofisine kısa bir mühlet uğradığını söylediği kaydedildi.

Washington Post, ayrıyeten, yeniden Ocak 2021’de, Cyber Ninjas güvenlik şirketinden Doug Logan ve Jeffrey Lenberg isimli iki şahsın birebir seçim ofisine iki defa birlikte gittiğini, Lenberg’in daha sonra kendi başına beş kere daha ofisi ziyaret ettiğini gösteren görüntülere ulaştığını yazdı.

Logan ve Lenberg’in, Michigan eyaletinde oylama makinelerine müdahale ettiği savıyla öteki bir soruşturmanın konusu olduğu bilgisi paylaşıldı.

Siyasi gözlemciler, ortaya çıkan kelam konusu görüntünün Trump ve takımının, kendilerine sempati duyan lokal seçim görevlilerini kullanarak, sahtekarlık yapıldığını savundukları 2020 Başkanlık seçimleri sonucunu değiştirmek için delilleri ortaya çıkarma gayretlerini gösterdiği değerlendirmesini yaptı.

Georgia, 2020 Başkanlık seçimleri sırasında en çekişmeli eyaletlerden biri olarak öne çıkmış, Trump ile takımının seçimlerin sonucunu etkilemek için eyaletteki görevlilerle yaptığı görüşmeler ülkede sert tartışmalara neden olmuştu.

Fulton Bölge Savcılığının, kelam konusu görüşmeler dahil 2020 Başkanlık seçimlerine müdahale üzerine başlattığı soruşturma ise hala devam ediyor.

Related Posts

Hakan Ericson: ‘Defansta eksikler, faydalanacağız’

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme altıncı ve son maçında pazar günü A Ulusal Kadro’yu konuk edecek Faroe Adaları Ulusal Ekibi’nin teknik yöneticisi …

Malatya’da TIR ile hafif ticari araç çarpıştı: 6 meyyit

Malatya’da Muratlı Mahallesi Kayseri-Malatya kara yolu Doğanlar mevkisinde Kayseri istikametine giden hafif ticari araç, karşı istikametten gelen …

Erdoğan’dan 6’lı masa eleştirisi: Bunların eline kalırsak halimiz nice olur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen “Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Eğitim …

Amini’yi tüm dünyaya duyurmuştu: Tutuklandı

Gazetecilikte Bayan Koalisyonu (CFWIJ), İran’da bir bayan gazetecinin tutuklandığını duyurdu. CFWIJ’in toplumsal medya hesabından yaptığı …

Rektörden tabip adayı ikizlere sürpriz!

Öğretmen olan Yıldırım çiftinin ikiz çocukları Ceren ve Yaren Yıldırım, ilkokuldan itibaren hayalini kurdukları doktorluk mesleğine ulaşabilmek …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Putin’in kısmi seferberlik ilanıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77. Genel Konseyi’ne katılmak üzere gittiği ABD’nin New York kentindeki temaslarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.