Altcoinler Çöktü! Düşüş Sürer mi? İşte Son Tahminler

Altcoin piyasasında son 24 saatlik kayıplar düzleşirken, haftalık zararlar %30 gibi sert bir oranda kalmaya devam ediyor. Teknik analistler, en son raporlarda düşüşün bir süre daha devam edebileceği konusunda uyarıyor.

Altcoin piyasası yılın en zor haftasını geride bırakacak

Altcoin piyasası 10 Haziran sabahı erken saatlerde büyük bir çöküşe tanık oldu. 24 saat içinde, Algorand (ALGO), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere büyük altcoin’ler, fiyatlarının %20 düştüğünü gördü.

Özellikle ALGO, son düşüş ile birlikte tek bir yatırımcısını bile karlı bırakmadı. Altcoin, bir saat içinde değerinin yaklaşık %17’sini kaybettikten sonra son zamanların en düşük seviyesi 0,10 doları da kırdı. Ancak, dip seviyeden gelen alıcılarla kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı.

SEC davalarını konu alan altcoin’ler en büyük kaybı verdi

SEC bu hafta en büyük 2 kripto para borsası Binance ve Coinbase’e dava açtı. Haftanın en büyük değer kaybedenleri Algorand (ALGO), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL), SEC’in dava kapsamında menkul kıymet olarak gördüğü altcoin’ler arasındaydı.

İlk 50 arasında yer alan bu altcoin’ler, haftanın en büyük değer kaybını yaşadı. Öte yandan Bitcoin, yıkılan altcoin piyasasının sonucu olarak piyasa hakimiyeti (BTC.D) açısından yerel zirvelere ulaşıyor.

Santiment, kripto fiyatlarının gerçek değerinin altında düştüğünü bildirdi

Analitik firması, dün Twitter’dan altcoin’lerin gerçekleşen sınırlarının çok düşük değerde olduğuna dair bir analiz paylaştı. Gönderiye göre, kripto para birimlerinin kısa ve orta vadeli gerçekleşen kapitalizasyonları, özellikle daha küçük ve daha az bilinen altcoin’ler için ilgili piyasa kapitalizasyonlarından önemli ölçüde daha düşük.

Mevcut durum, bu tür bir değer düşüklüğünün gözlemlendiği Mart 2023’ün başlarını anımsatıyor. Önceden, bu 1 aylık bir dalgalanmadan hemen önce geliyordu. Ancak mevcut piyasa senaryosunda durumun böyle olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecek.

Analistler neler bekliyor?

Piyasanın geleceği hakkında tahmin yapan Miles Deutscher, davalardan kaynaklanan delist fırtınasının satış baskısını bir süre daha uzatacağını öne sürdü. Kriptokoin.com olarak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx