Araç kiralayanlar dikkat! Ünlü firmaların adını kullanıp vurgun yaptılar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “9 ilde internet üzerinden sanal ortamda nitelikli dolandırıcılık suçuna yönelik eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Sibergöz-18 operasyonunda 28 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu İstanbul, Balıkesir, Batman, Diyarbakır, Samsun, Iğdır, Edirne, Van ve Trabzon’da eş zamanlı olarak operasyonlar düzenlendi.

KASKO, SİGORTA, KAPORA VURGUNU

28 şüphelinin Türkiye’nin önde gelen iki araç kiralama firmasının internet sitelerinin oltalama yöntemi ile sahte sitelerini kurarak, ‘araç kiralama bedeli’ adı altında gönderilen İBAN numaralarına parayı gönderdikten sonra Kapora Bedeli, Sigorta Bedeli, Kasko Poliçesi, Kasko Teminatı, Kaza Bedeli, Cayma Bedeli ve Provizyon Ücreti gibi bahanelerle para isteyerek haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.

Yerlikaya açıklamasında “Siber suçlarla mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Sanal devriyelerimiz nitelikli dolandırıcılık yapanların enselerinde. Onlara göz açtırmayacaklar. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle” ifadesine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx