‘Havalimanında yakalandı’ dediler… Gerçek ne çıktı

Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ile eşi Beril Talu, çevresini 150 milyon lira dolandırmakla suçlanıyordu. Kıvanç Talu ile eşi Beril Talu bugün yakalanarak gözaltına alındı. Yurt dışına kaçan çiftin Gürcistan’dan döndükleri sırada Sabia Gökçen Havalimanında yakalandığı duyuruldu.

İşin aslını gazeteci Selahattin Günday sosyal medya hesabından açıkladı. Kıvanç Talu ve Eşi Beril Talu’nun Gürcistan’dan kendilerinin geldiğini kaydeden Günday, savcılığın yakalama kararı çıkarmadığı için çiftin evlerine gittiğini ve gözaltı işleminin bugün yapılabildiğini yazdı.

Günday’ın paylaşımı şöyle:

“Fenomen Kıvanç – Beril Talu çifti Gürcistan’dan kendileri geliyor.Ancak savcılık yakalama kararı çıkarmadığı için gözaltına alınmıyorlar. (Pasaportlarına el konulma kararı var sadece) Çift havalimanında avukatıyla birlikte evine gidiyor. Bir gün sonra gözaltı işlemi yapılıyor.

İkisin hakkında yurtdışı çıkış yasağı (yasak gelmeden kaçmışlardı) olduğu için havalimanı girişinde sadece pasaportlara el konulabiliyor.”

İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Çift, dolandırıcılık Büro Amirliğinde işlemleri yapılan işi şüpheli kendileriyle ilgili iddiaları kabul etmeyerek “Onlar bize borç para vermişlerdi. Tefecilik yapıyorlardı. Asıl suçlu onlar” dedi.

Ponzi sistemiyle yakın çevrelerinin paralarını aldığı iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandıktan sonra Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Çift adliyeye sevk sırasında sorulara cevap vermedi.

“Var Böyle Tipler” adlı hesaplarıyla sosyal medyada tanınan Kıvanç Talu ve Beril Talu’nun reklam bütçesine yatırım yapanlara yüksek kar vaat ederek çok sayıda kişiyi 150 milyon lira dolandırdığı iddia edilmişti.

İlk Odatv yazdı: Harekete geçildiGüncel
‘Milyonlarla kaçan’ Talu’nun görüntüsü ortaya çıktıGüncel
Ölüme terk ettiler… Kıvanç ve Beril Talu’yla ilgili korkunç detay ortaya çıktıMagazin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx