“Kemalizmin laik Türkiye’sini katlettiler”

Hollanda’daki Özgürlük Partisi’nin Genel Başkanı Geert Wilders, Twitter’da Türkiye’yi hedef almaya devam ediyor.

Son bir haftadır, yurt dışında yaşayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren kesimi hedef alan Wilders, “Hollanda’da İslamofaşist Erdoğan’a oy veren tüm Türklerin artık çantalarını toplayıp Türkiye’ye taşınmasını temenni ediyorum. Güle güle!” ifadesini kullanmıştı.

“KEMALİZMİN LAİK TÜRKİYE’Sİ KATLEDİLDİ”

Açıklamalarının özellikle de muhalif medyada manşetlere çıkarılması hoşuna giden Wilders, sözlerini paylaşan kanalından bir alıntı daha yaparak, “Diktatör Erdoğan’ı ve onun Türkiye’deki, Hollanda’daki ve dünyanın herhangi bir yerindeki İslamcı seçmenlerini küçümsüyorum. Kemalizmin laik Türkiye’sini vahşice katlettiler. Bununla birlikte, İslamcılıktan nefret eden ve sadece laik bir Türkiye’de normal ve özgür bir yaşam isteyen tüm Türkleri destekliyorum!” diye yazdı.

“İSLAMİ YÖNETİM” SÖZLERİ

Son olarak ise, Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın fotoğrafıyla beraber, “İslami yönetim böyle görünüyor. Erdoğan, (Arap) İslamcıların ve Türkiye dışındaki seçmenlerin desteğiyle seçimleri kazandı. Özgürlük karşıtlığı ve diktatörlük yeniden iş başında. Birçok Türk kendini ihanete uğramış ve güvensiz hissediyor. Onların özgürlük ve laiklik arayışlarını desteklemeliyiz!” notunu takipçileriyle paylaştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx