Oyuncak üreticisi Hasbro dijital yayın platformu kuruyor

Oyuncak üreticisi Hasbro, eğlence sektöründeki varlığını güçlendirmek ve markalarını daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla yeni bir adım atıyor. Şirket, film, televizyon, animasyon ve dijital medya üretimini tek bir çatı altında birleştiren Hasbro Entertainment adlı yeni bir bölüm başlatıyor.

Yeni hamle, Hasbro’nun eOne‘ı Lionsgate‘e satmasının ardından gerçekleşiyor ve şirketin önümüzdeki dönemde odaklanacağı markalar arasında Peppa Pig, Transformers ve Dungeons & Dragons gibi popüler isimler yer alıyor.

Bu yeni eğlence bölümünün başkanlığını üstlenen isim ise Olivier Dumont olacak. Daha önce eOne’ı aile markalarının başkanlığını yapan Dumont, Hasbro ve eOne’ın aile markalarını içeren portföyünün içerik oluşturma ve dağıtımından sorumlu tutuluyordu. Dumont, yıllık 2 milyar doların üzerinde perakende satışını yönlendirme başarısıyla dikkat çekiyor. Öncesinde ise çocuk içerikleri alanında ulusal ve uluslararası rollerde bulunan isim, büyük bir çocuk kanalının satın alımlarını ve ortak yapımlarını yönetti, bir animasyon stüdyosunu yönetti ve dağıtım işini denetledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx