Parfüm kullanırken dikkat: Alerjik reaksiyon yapabilir

Pazar araştırması şirketi Imarc Impacful Insight’ın açıkladığı verilere göre, 2022’yi 35,5 milyar dolarla kapatan küresel parfüm pazarı, 2028’e kadar 50,4 milyar dolara ulaşacacak. Güzel kokmak herkes için önemli olsa da parfümlerde kullanılan kimyasalların, hem insanlara hem de çevreye zarar verdikleri biliniyor.

Güvenli Kozmetik Kampanyası kapsamında gerçekleştirilen bir araştırma da dünyanın en çok kullanılan 17 kokusunda 38 gizli kimyasalın bulunduğunu ortaya koydu. Bu kimyasalların arasında ise hormonal bozukluğa ve alerjik reaksiyona neden olan maddelerin yer aldığı bildirildi. Günlük yaşamlarında parfümü sıklıkla kullananlar ise sürdürülebilir, çevre dostu ve sağlıklı kokulara ulaşabilmek için büyük paraları gözden çıkarmak durumunda.

‘3 İLA 5 BİN TL’YE VARAN MALİYETLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ’

Parfüm dünyasının büyüleyici olduğu kadar yüksek maliyetler gerektirdiğini aktaran Backroom Yönetim Kurulu Başkanı Görkem Yorgun ise piyasadaki bu dengesiz seyri ortadan kaldırdıklarını belirterek şu açıklamada bulundu:

“Sürdürülebilir, çevre dostu ve sağlıklı parfümlere erişmek gün geçtikçe zorlaşırken, biz herkesin birinci sınıf kokuların keyfini çıkarabilmesi için 3 ila 5 bin TL’ye varan yüksek maliyetleri ortadan kaldırıyoruz. Sektörün gereğinden fazla yüksek maliyetlerini kabul etmiyor, her müşterimizin kaliteli parfümlerimizi kullanabilmesini sağlıyoruz.”

Backroom Yönetim Kurulu Başkanı Görkem Yorgun

‘KULLANICILARA İZ BIRAKAN BİR KOKU DENEYİMİ SUNUYORUZ’

Şirket olarak herkesin kaliteli kokmayı hak ettiğine inandıklarını vurgulayan Yorgun, “Herkesin kaliteli kokmayı hak ettiğine inanıyoruz. Bu yüzden, en yüksek standartları ve değerleri göz önünde bulundurarak ürettiğimiz parfümlerimizi uygun fiyatlarla sunuyoruz. 5 ila 7 saatlik yüksek kalıcılık oranına sahip parfümlerimizde diğer büyük markalardan daha yüksek konsantrasyonlar kullanıyoruz. Kullanıcılara iz bırakan bir koku deneyimi sunarken, trendleri dikte etmek yerine kendi kurallarını koymaya teşvik ediyoruz” diye konuştu.

‘2024’TE 1 MİLYON PARFÜM SATMAYI HEDEFLİYORUZ’

Şirketin 2024 hedeflerine değinen Yorgun, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Tüm faaliyetlerimizde şeffaflık ilkesini benimsiyoruz. Topluluğumuza, sektörümüz ve ürünlerimiz hakkında dürüst ve değerli bilgiler sunuyoruz. Kendine bakmayı ve kaliteyi sevenleri, uygun fiyatlarla aradıkları kokularla buluşturmak için 2023 yılında 400 bin adet üzerinde parfüm sattık. Bu oranı 2024’te 1 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz. Satışlarımızı da çevrimiçi kanallar üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyor, yurt dışı faaliyetlerimize başlamayı düşünüyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir