QNB Finansbank, Migros ve İGA İstanbul Havalimanı 

QNB Finansbank, Migros ve İGA İstanbul Havalimanı 

 

SAS Türkiye müşterilerinin büyük başarısı

 

SAS müşterilerinin global düzeyde tanınması ve tanıtılması için düzenlenen SAS Müşteri Başarı Ödülleri’ne bu yıl SAS Türkiye müşterileri damga vurdu. Üç SAS Türkiye müşterisi yarışmada

dört kategoride birincilik ödülü kazanarak büyük bir başarıya imza attı. SAS Türkiye’nin iş ortağı Linktera da Yılın Seçkin İş Ortağı Ödülü’nün sahibi oldu. 

 

 

SAS’ın analitik aracılığıyla dünyayı değiştirmesine yardımcı olan dünyanın dört bir yanındaki müşterilerini tanıma, tanıtma ve en iyilerini ödüllendirme amacıyla düzenlediği SAS Müşteri Başarı Ödülleri’nde (SAS Customer Recognition Awards) bu yıl Türkiye’den katılan SAS kullanıcısı müşteriler dikkatleri üzerine çekti. SAS Türkiye’nin müşterileri QNB Finansbank, Migros Türkiye ve İGA İstanbul Havalimanı yarışmada farklı kategorilerde toplam 4 ödül kazanarak büyük bir başarı sergilediler. SAS Türkiye’nin iş ortağı Linktera da Yılın Seçkin İş Ortağı Ödülü’nün sahibi oldu. Geçtiğimiz yıl boyunca öne çıkan katkıları için müşteri ve iş ortaklarına verilen ödüller müşterileri ve iş ortaklarını kutlamanın yanı sıra örnek projelerini tüm dünyaya duyurma imkanı da sunuyor. Ödülleri kazananlar SAS’ın 11-14 Eylül tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen SAS Explore 2023 etkinliğinde duyuruldu. Birincilik ödülü kazanan firmalar etkinlikte kendilerini ve çalışmalarını tanıtma fırsatı buldular. 

 

4 Müşteri Başarı, 1 İş Ortağı Ödülü

 

Türkiye’den SAS müşterilerinin ve iş ortağının kazandığı ödüllerin kategorileri şunlar: 

 

  • Yılın Yenilikçi Problem Çözen Ödülü (Innovative Problem Solver) – QNB Finansbank
  • Yılın Yatırım Getirisi Yıldızı Ödülü (ROI Rock Star) – Migros
  • Yılın En İyi Çıkış Yapanı Ödülü (Rookie of the Year) – Migros
  • Yılın Meraklı Düşünürü Ödülü (Curious Thinker) – İGA İstanbul Havalimanı 
  • Yılın Seçkin İş Ortağı Ödülü (Distinguished Partner) – Linktera

 

QNB Finansbank – Finans Sektöründe Dikkat Çekici Bir Başarı

 

Türkiye finans sektöründe yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çeken QNB Finansbank hızlı dijitalleşme sürecinin getirdiği dolandırıcılık vakalarındaki artışa en etkili korunma yöntemleriyle karşılık vermek ve müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla SAS Fraud Management çözümünü kullanmaya başladı. Uygulamanın kullanılmasından sonra suistimal girişimleri etkili bir şekilde önlenirken, müşteri mutluluğu ve banka itibarının da arttığı gözlendi. Uygulamanın bir başka faydası da manuel iş yüküne yeni yük getirmeden müşteri bilgilendirme ve onay aşamalarının artması oldu. 

 

Migros – Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi, İyi Getiri İle Sonuçlandı

 

Perakende sektörünün güçlü oyuncusu Migros Türkiye, kampanya verimsizliklerini gidermek, uygun kanallardan kişiselleştirilmiş mesajlar iletmek ve sadakat programının etkinliğini artırmak için pek çok pazarlama kanalında kullanılabilen SAS 360 Engage Digital ve Engage Direct çözümlerini kullandı. Uygulamaların kullanılması sonrasında Money Gold programı üyeliğinde %33, satışlarda ise %40 artış yaşandı. Ticari Kartlar programı, üyelerin %23’ünün ilk alışverişlerini yapmalarını sağlayarak satışlarda %35 artış gerçekleştirildi. 

 

Migros Türkiye, Yılın Yatırım Getirisi ve En İyi Çıkış Yapanı ödüllerini ise kişiselleştirilemiş müşteri deneyimi çalışmalarında SAS CI360 modüllerinin sunduğu işlevleri etkin biçimde kullanarak etkili ve verimli kampanyalar oluşturması sayesinde kazandı. SAS uygulamaları ile Migros Türkiye, uygun müşteri gruplarını tam olarak hedefleyebiliyor, onlarla doğru zamanda iletişim kurabiliyor ve en uygun kanalların kullanılmasını sağlayabiliyor. 

 

İGA İstanbul Havalimanı – Yeni Nesil Havaalanına Yenilikçi Çözümler

 

Derin bir müşteri ve yolcu deneyimine sahip, yeni nesil bir havalimanı olan İGA İstanbul Havalimanı, karmaşık veriler içerisinde ve çoklu dijital kanallı yapısında doğru kişiye gerçek zamanlı olarak doğru teklifi sunabilme yeteneği kazanmak için SAS çözümlerini tercih etti. Firma, kişiselleştirilmiş çözümler sunmak için yolcuların davranışsal, işlemsel ve bildirimsel verilerini analiz ettiği mikro ihtiyaç yönetimi ve otomasyonu hayata geçirdi. Burada çözüm ortağı olarak SAS devreye girdi. SAS uygulamaları ile farklı kaynaklardan gelen müşteri verilerine dayalı modeller geliştirdi. Yeni uygulama ile müşterilerine SAS çözümleriyle yürütülen bire bir ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar hale geldi. SAS firmaya üç temel alanda proaktif çözümler sunma imkanı veriyor: 

Kişiselleştirme, davranışsal öneriler ve segmentlere ve özel ihtiyaçlara göre uyarlanmış çözümler. 

İGA İstanbul Havalimanı, SAS’ın VIYA, ID, ESP ve CI360 Digital ürünlerini kullanıyor. 

 

Linktera – Sonuçları Beklentileri Aşan Bir İşbirliği

 

Linktera sunduğu çözümlerle Türkiye finans sektörüne değer katan bir şirket olarak rekabet avantajı elde etmek için ileri analitikten yararlanmanın artan önemini biliyor. SAS’ın sektöre özel uyarlanmış, güçlü bir ürün ve çözüm paketi sunarak karar alma süreçlerini iyileştirme, operasyonları optimize etme ve veriye dayalı içgörülerin gücünden yararlanma becerileri nedeniyle SAS ile işbirliğine gitme kararı aldı. Firma, SAS ile ortaklığının beklentilerinin ötesinde sonuçlar verdiğini söylüyor. SAS’ın farkını, “ürün satışından ziyade kapsamlı bir ekosistem sağlama konusundaki kararlılığı” sözleriyle değerlendiriyor. SAS’ın son teknoloji analitik çözümler sunmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli etkinlikler düzenleyerek potansiyel iş ağlarını genişletme fırsatları sunduğu da firmanın vurguladığı bir diğer konu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx