Samsung, Galaxy S24 serisindeki ekran sorunu için kolları sıvadı

Samsung’un Galaxy S24 Ultra modeli, güçlü özellikleriyle son zamanlarda en popüler telefonlardan biri haline geldi. Samsung uzun zamandır telefonlarında yüksek kaliteli ekranlar sunuyor ve S24 Ultra modeliyle birlikte parlaklık konusunda önemli bir iyileştirme yaptı. Galaxy S23 Ultra’nın ekran parlaklığı 1750 nit iken, Galaxy S24 Ultra 2600 nit ekran parlaklığı sunuyor. Ayrıca, S24 Ultra, renklerin daha iyi görünmesini sağlayan anti-yansıtıcı bir ekran koruyucu ile geliyor. Bunlar önemli iyileştirmeler olmasına rağmen, bazı kullanıcılar Galaxy S24 Ultra’nın ekranının hatalı olduğunu iddia ediyor.

Galaxy S24 serisine ait bazı kullanıcılar, Reddit üzerinden, S24 Ultra’nın ekranının yeterince parlak olmadığını ve renklerin gerektiği gibi görünmediğini belirtiyor. Ayrıca, bu sorun sadece Galaxy S24 Ultra’da değil, Galaxy S24 ve S24+ modellerini de etkiliyor. Kullanıcılar, Galaxy S24 Ultra’nın ekranının yeterli parlaklığa sahip olmadığını ve renkleri doğru bir şekilde yansıtmadığını bildiriyor.

Samsung, Galaxy S24 serisindeki ekran sorunu için kolları sıvadı

Örneğin, ana ekranda veya herhangi bir uygulama açıkken renklerin bozulduğunu, ancak video oynatımı sırasında Galaxy S24 Ultra‘nın ekranının beklendiği gibi çalıştığını deneyimleyebilirsiniz. Görünüşe göre bu, bir donanım hatası değil ve Samsung’un acilen bir güncelleme yayınlaması gerekiyor. Not edilmesi gereken nokta, bu sorunun sadece ayarlarda canlı mod açıkken meydana gelmesi.

Forbes, bir kullanıcı ile Samsung çalışanı arasındaki çevrimiçi sohbet ekran görüntüsü aracılığıyla Samsung’un bu sorun üzerinde çalıştığını açıkladı. Kullanıcı, Samsung’un bu sorunu ne zaman çözeceğini sordu ancak Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın ekran sorunu için belirli bir zaman çerçevesi sunamadı. Samsung’un yanıtı, “Bu yaklaşan yazılım güncellemesi için bir zaman ve tarih istediğinizi anlıyoruz, ancak lütfen bu konuda sabırlı olmanızı rica ediyoruz. Geliştirici ekibimizin bu konu üzerinde mümkün olan en kısa sürede çalışacağından emin olabilirsiniz. Şimdilik lütfen cihazınızı Wi-Fi’a bağlı tutun, böylece otomatik güncelleme cihaz yazılımınıza girebilir.” şeklindeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx